Atrakcje

Zapraszamy do zapoznania się z przewodnikiem po atrakcjach Niechorza i okolic!

Znajdą tam Państwo również odległość poszczególnych atrakcji od naszej posesji!

Pobierz przewodnik

Latarnia Morska: 

Największym zabytkiem gminy Rewal, w dosłownym tego słowa znaczeniu, jest latarnia morska.

Usadowiona jest na klifie i liczy 45 metrów wysokości, co stawia ją na trzecim miejscu najwyższych latarni w Polsce. Pod względem wyglądu jednak nie ma sobie równych. Jest najpiękniejszą z tych budowli!

Dodatkowo prowazi do niej taras widokowy, z którego można podziwiać okolicę w promieniu kilku kilometrów, zarówno z lądu jak i morza. Światło latrani widoczne jest w nocy ze znaczej odległości.
Od strony morze wejścia do latarni bronią wysokie schody oraz 60-letni ogród z 2-metrowym żywopłotem.

W 2008 roku został przeprowadzony remont latarnii. Obejmował on między innymi wymianę okien i szyb, renowację tarasu widokowego oraz wymianę balustrad. w 2010 roku Latarnia zyskała atrakcyjną i wielobarwną iluminację zewnętrzną.
Ta atrakcja powinna znaleźć się w programie każdego turysty odwiedzającego Gminę Rewal!

 

 

    Kolejka wąskotorowa:

Kolejną wspaniałą atrakcją jest kolejka wąskotorowa zwana ciuchcią retro.

Kursuje na trasie Trzęsacz-Rewal-Niechorze-Pogorzelica. Zabytkowa kolejka jest wspaniałą okazją do     zwiedzenia za jednym zamachem czterach miejscowości gminy i poczucia się trochę jak w przeszłości.

Ciekawostką jest iż zabytkowy parowozik „Parys” ciągnie skład tylko w niedzielę!
W ciągu tygodnia robi to zwykła lokomotywa.

Również ważną informacją jest to, że PKP chciało zamknąć nadmorską linię kolejki wąskotorowej uważając ją za nieopłacalną. Jednak władze gminy wykazując niezwykły upór, przejęły ciuchcię od PKP i dzięki temu nadal można poczuć niesamowity klimat ciuchci siadając w jej starych ale niezwykle wygodnych wagonach.

 

 

  Muzeum Rybołówstwa Morskiego:

Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu łączy w sobie dwie funkcje:
    – Historyczną,
– Informacyjną.

Mianowicie swoją siedzibę ma tam oddział CIPR(Centrum Informacji Promocji Rekreacji) Gminy Rewal. Dzięki temu można tam uzyskać informacje o imprezach kulturowych, atrakcjach czy nawet wyszukać połączenia autobusowe bądź pociągowe.

Samo muzeum jest niezwykle interesujące. W swoim wnętrzu kryje wiele dawnych fotografii, rekwizytów bezpośrednio związanych z morzem i rybołówstem, narzędzi czy sprzętów.
Przed budynkiem podziwiać można wspaniałe kutry rybackie. Jest to ukazanie specyfiki rybołówstwa łodziowego, które to powoli odchodzi do historii.
Warto odwiedzić i poznać kulturę pomorską! Wczasy w Niechorzu to idealny sposób na zmianę spojrzenia na świat.

  Jezioro Liwia Łuża:

  Jezioro Liwia Łuża to malowniczo położony zbiornik wodny o powierzchni okolo 200 ha.
Cały obszar jeziora i jego obrzeża znajduje się w rezerwacie ornitologicznym: Jezioro Liwia Łuża.
Wokół zbiornika dodatkowo prowadzi zielony szlak turystyczny- Szlak Liwiej Łuży

Terany położone w obrzeżu jeziora są mocno zazielenione, lasy, łąki tworzą wspaniały krajobraz. Bogata flora i fauna zapewniają bliski kontakt z prawdziwą naturą
Można tu wypocząć, wyciszyć się i schornić przed zgiełkiem.

 

  Ruiny w Trzęsaczu:

  Trzęsacz jest malutką wsią oddaloną od Niechorza zaledwie o kilka kilometrów i znajdującą się dokładnie na     15 południku.
Jest to niezwykła miejscowość gdyż to właśnie tutaj znajduje się ostatnia ściana kościoła gotyckiego wybudowanego na przełomie XIV-XV wieku.
Został on wybudowany na wysokim wzniesieniu i wówczas oddalonym o 1800 metrów od morza. P rzez te wszystkie lata brzeg morski przybliżał się do świątyni i do dziś pozostało już tylko 5 metrów południowej ściany tej zbaytkowej budowli.

Z kościołem związana jest pewna legenda:

„(…) A wszystko zaczęło się przed 600 laty, gdy rybacy złowili > boginię morza – Zielenicę. Miejscowy proboszcz zamknął boginkę w > kościele, aby ją ochrzcić. Ta jednak zmarła z tęsknoty i została > pochowana na przykościelnym cmentarzu. Zrozpaczony ojciec – Bałtyk – > postanowił odebrać zwłoki ukochanej córki i przez stulecia słał > grzywacz za grzywaczem, aż wreszcie przeniósł jej grób na dno głębiny. > I w zemście za śmierć córki nie spocznie, aż ostatnią ścianę pochłoną > fale. (…)”

 

Pozostałe atrakcje:

 

 
W Niechorzu znajduje się wiele klubów oraz dyskotek, ale też i restauracje czy ogródki piwne czynne są do późnych godzin nocnych. Na plaży znajduję się dyskoteka Heineken, która w swoim programie ma „Piana-Party”, ponadto całość utrzymana jest w hawajskich klimatach.
Godne polecenia jest również molo,a zaraz obok znajdują sie kutry rybackie, gdzie w rannych godzinach spotkać można rybaków sprzedających dopiero co złowione ryby.Na wyróżnienie zasługują również takie atrakcje:

Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej:

W każde lato w gminie Rewal ( przede wszystkim w Niechorzu) odbywają się Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej. Rok rocznie sprowadza to na niechorską plażę mnóstwo turystów, ale też okolicznych mieszkańców. Impreza jest zawsze perfekcyjnie zorganizowana, dostarcza wiele rozrywki. Ogromne trybuny mogą pomieścić dużą ilość kibiców. Niekiedy obserwatorów jest tak dużo iż część z nich stoi po kolana w morzu aby móc lepiej widzieć rozgrywające się turnieje.
Wspaniałe widowisko i moc wrażeń!
 

Festiwal Indii:

Festiwal Indii stał się w Niechorzu już niemal tradycją. Od 21 lat artyści z Bliskiego Wschodu występuję na scenie w Niechorzu. Rozkładają swoje malownicze namioty i ukazują swoją kulturę. Tak więc Festiwal Indii jest wspaniałą okazją do poznania nowych obyczaji i tradycji. Można tam zjeść orientalne, indyjskie dania, kupić sari lub zrobić sobie makijaż. Przez dwa dni odbywają się spotkania z ludźmi innego wyznania, przedstawienia, lekcje jogi, a wszystko to we wspaniałej, przyjaznej atmosferze!

Reklamy
Create your website at WordPress.com
Rozpocznij
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close